RSS feed for Terry
  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • La Cérémonie

    ★★★★½

  • Carnival of Souls

    ★★★★½

  • Daguerréotypes

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Amélie

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Charlie Says

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★

  • Transit

    ★★★★½

  • Luce

    ★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Little Potato

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★