Rachel Sarasin has logged 20 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry