Asjad has logged 278 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Birdboy

Birdboy

2011
×
Edit this entry  
31
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
30
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Safe

Safe

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sheets

Sheets

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Metamorphosis: La Vie Misérable

Metamorphosis: La Vie Misérable

×
Read the review Edit this entry  
22
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Human Condition

The Human Condition

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When I Grow Up

When I Grow Up

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
VAGINA & VIRGIN

VAGINA & VIRGIN

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Father's Day

Father's Day

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Song

Love Song

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Sono Sion!

I Am Sono Sion!

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hourglass

Hourglass

2020
×
Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry