Asjad has logged 32 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asjad's Birth Video

Asjad's Birth Video

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Eugene Oregon Project

The Eugene Oregon Project

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Life On Earth?

Life On Earth?

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Edit this entry  
17
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cuties

Cuties

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room 55

Room 55

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Craggs Winery

Craggs Winery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry