Asjad has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Never Forget: WWE Returns After 9/11

Never Forget: WWE Returns After 9/11

2021
×
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WWE: Summer Slam

WWE: Summer Slam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vengeance Trilogy Collection

The Vengeance Trilogy Collection

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
They Are Us

They Are Us

×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In solitude

In solitude

×
Read the review Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry