• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The American Meme

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • McQueen

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★½