cing has logged 67 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Objectified

Objectified

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Concussion

Concussion

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry