• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Your Name Engraved Herein

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • his

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Silence

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • One Child Nation

  • Life Overtakes Me

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Glass

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • Battle

    ★★★½