cíntia has logged 81 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster

Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
City of God

City of God

2002
×
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
O Filho Eterno

O Filho Eterno

2016
×
Edit this entry  
18
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry