Andrew has logged 15 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Beautician and the Beast

The Beautician and the Beast

1997
×
★★
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Edit this entry