Sort by

Andrew has logged 16 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry