Sort by

Andrew has logged 60 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Sea of Shadows

Sea of Shadows

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Stella Dallas

Stella Dallas

1925
×
★★★★
Edit this entry  
29
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rewind and Play

Rewind and Play

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Prisoners of the Land

Prisoners of the Land

1939
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
The Greatest Show on Dirt

The Greatest Show on Dirt

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Blush

Blush

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★
Edit this entry  
06
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Making of 'The Silence of the Lambs'

The Making of 'The Silence of the Lambs'

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
Inside the Labyrinth: The Making of 'The Silence of the Lambs'

Inside the Labyrinth: The Making of 'The Silence of the Lambs'

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry