Sort by

Ryan has logged 37 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Jexi

Jexi

2019
×
½
Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Missing

Missing

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
The Accidental Tourist

The Accidental Tourist

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★
Edit this entry  
08
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★½
Edit this entry  
07
Julius Caesar

Julius Caesar

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★
Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Being Julia

Being Julia

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Young Kieslowski

The Young Kieslowski

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bored in the U.S.A.

Bored in the U.S.A.

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Confess

I Confess

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry