RSS feed for circumaural
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
09
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
Edit this entry  
09
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
19
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
Edit this entry  
07
Deerskin

Deerskin

2019
×
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
13
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
22
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Johann Karlo's Gun Driver

Johann Karlo's Gun Driver

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Edit this entry  
22
Border

Border

2018
×
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
17
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fair Game

Fair Game

2010
×
Edit this entry  
12
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
Edit this entry  
06
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Edit this entry  
05
Breaker! Breaker!

Breaker! Breaker!

1977
×
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mojave

Mojave

2015
×
Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

2017
×
Edit this entry  
26
Hick

Hick

2011
×
Edit this entry