RSS feed for circumaural

circumaural has logged 41 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
Edit this entry  
30
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mesmerized

Mesmerized

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lovers and Liars

Lovers and Liars

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Maybe I'll Come Home in the Spring

Maybe I'll Come Home in the Spring

1971
×
★★★½
Edit this entry  
09
When The Bough Breaks

When The Bough Breaks

1986
×
★★½
Edit this entry  
09
The Promise of Love

The Promise of Love

1980
×
★★
Edit this entry  
09
High Risk

High Risk

1981
×
★★
Edit this entry  
08
Somewhere, Tomorrow

Somewhere, Tomorrow

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Arch of Triumph

Arch of Triumph

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1994
×
Edit this entry  
02
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Edit this entry