• The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Seriously, Sincerely

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Sing That Song They Like

  • Robert Downey: Moment to Moment

  • Pigface

  • Uncertain Presence

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • CODA

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Comey Rule

    ½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ½

  • Hamilton

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • TFW No GF

  • Visit

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

  • Stargirl

    ½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • Days

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Shirley

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Merry & Bright

    ½

  • The Fall

    ★★★½

  • 2019 NBA Champions: Toronto Raptors

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

  • Knives Out

    ★★★½

  • Silent Madness

    ★★★½