• Fire Island

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ½

  • Something in the Dirt

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ½

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★½

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

  • The Secret of Sinchanee

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Last Rite

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • A Chiara

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Deep House

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Catch the Fair One

    ★★½