Sort by

fads has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry