Citizen_K has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Private Detective 62

Private Detective 62

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kid Auto Races at Venice

Kid Auto Races at Venice

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Train

Ghost Train

1927
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Passing of the Third Floor Back

The Passing of the Third Floor Back

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Keys to Baldpate

Seven Keys to Baldpate

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Changed His Mind

The Man Who Changed His Mind

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poil de Carotte

Poil de Carotte

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Language

Another Language

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poil de Carotte

Poil de Carotte

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Newsfront

Newsfront

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Barry McKenzie

The Adventures of Barry McKenzie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strawberry Statement

The Strawberry Statement

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Juggernaut

The Juggernaut

1915
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Half Marriage

Half Marriage

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Outskirts

Outskirts

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Magic Garden of Stanley Sweetheart

The Magic Garden of Stanley Sweetheart

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Miracle Woman

The Miracle Woman

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
New York Portrait, Chapter I

New York Portrait, Chapter I

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
New York Portrait, Chapter II

New York Portrait, Chapter II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skinner's Dress Suit

Skinner's Dress Suit

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kim Dotcom: Caught in the Web

Kim Dotcom: Caught in the Web

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Government Girl

Government Girl

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ghost Ship

The Ghost Ship

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Abyss

The Abyss

1910
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
More About Nostradamus

More About Nostradamus

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Goddess

The Green Goddess

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Whoopee!

Whoopee!

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry