• King Weeper and Uncle Tickleton

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Open Minded

    ★★★★

  • Digitalkarma

    ★★½

  • The Fox & the Bird

    ★★★★½

  • Atarraya

    ★★½

  • The Ashes

    ★★★½

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★½

  • Troll Bridge

    ★★★★

  • Alexi

    ★★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Sheikh's Watermelons

    ★★★★

  • A Gift

    ★★★

  • The Imminent Immanent

  • The Good Girls

    ★★½

  • The Third Wife

    ★★½

  • Jinpa

    ★★★★½

  • Pas d'chemin

    ★★★★

  • The Girl with Two Heads

    ★★

  • Volcano

    ★★

  • The Fall of the American Empire

    ★★★★½

  • On the Border

    ★★½

  • How Long Will I Love U

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • System Error – Wie endet der Kapitalismus

    ★★★½

  • The Bony Lady

    ★★★

  • 32-Rbit

    ★★★½

  • A Dysfunctional Cat

    ★★★

  • And What Is the Summer Saying

    ★★

  • Meet Me in St. Gallen

    ★★

  • Manivelle: The Last Days of the Man of Tomorrow

    ★★★★★

  • Puppy Love

    ★★

  • The Looming Storm

    ★★★½

  • Goodbye, Grandpa!

    ★★★★½

  • Walking With the Wind

    ★★★★★

  • After My Death

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Polychrome

    ★★★½

  • Counters

    ★★★½

  • Salyut-7

    ★★★½

  • The Seen and Unseen

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Foxtrot

    ★★★★★

  • My Love or My Passion

    ★★★½

  • Man of Pa-Aling

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Swamp

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Bumbai Bird

    ★★★★

  • My Mum's Bonkers

    ★★½

  • Tom of Finland

    ★★

  • 78/52

    ★★★★★

  • Siah ya Sefid

    ★★

  • The Emigrants

    ★★★½

  • Greetings from Aleppo

    ★★★★½

  • Volta

    ½

  • Kâbus

    ★½

  • Honeygiver Among the Dogs

    ★★★★★

  • January

    ★★½

  • Haiti My Love

    ★★★½

  • Singing in Graveyards

    ★★★★

  • The Age of Shadows

    ★★★

  • The Truth Beneath

    ★★★½

  • The Mother

    ★★★★★

  • The Cinema Travellers

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Everest: The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Missing You

    ★★★★

  • A Dragon Arrives!

    ★★★★