Ethan has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mysteries of the Driftless

Mysteries of the Driftless

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Losin' It

Losin' It

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry