Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
11
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
07
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
03
Mayday

Mayday

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
21
Help

Help

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
My Son

My Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
14
Together

Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
½
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
Edit this entry  
28
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Summer Days, Summer Nights

Summer Days, Summer Nights

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Edit this entry  
27
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Chair

The Chair

2021
×
Edit this entry  
24
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
Edit this entry  
24
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry