becca has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry