• Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Our Father

    ★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Eighth Clause

    ★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Dos más dos

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Black Crab

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • 40 Years Young

    ★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Sex, Shame and Tears 2

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Today We Fix the World

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Karem, La Posesion

    ★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Actress

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Stuck Together

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Exorcism of God

    ★★★

  • Maid

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Nona

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bankrolled

    ★½