Sort by

Carrie has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Photograph

Photograph

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry