Sort by

CJ has logged 17 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Monster with a Thousand Heads

A Monster with a Thousand Heads

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Cardin

House of Cardin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
SamSam

SamSam

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry