Sort by

CJ has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry