C has logged 220 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spy

Spy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry