C has logged 25 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Edit this entry