Sort by

CJ has logged 268 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Stranger Things

Stranger Things

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gold

Gold

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
DMT: The Spirit Molecule

DMT: The Spirit Molecule

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Edit this entry  
16
Kicks

Kicks

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loulou

Loulou

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spice World

Spice World

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★½
Edit this entry  
11
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Edit this entry  
11
Palermo or Wolfsburg

Palermo or Wolfsburg

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
The Great Rock 'n' Roll Swindle

The Great Rock 'n' Roll Swindle

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★
Edit this entry  
09
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry