• Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★½

  • American Greed: James McGill

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

  • Deep Water

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • TURKEY

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Cattledog

  • Cardboard Fort

    ★★★½

  • Murder Trip

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The One You're With

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½