Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Reset
password
×
Search:
CJ West
Profile
Activity
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for CJ
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
CJ’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Amazon Video
Amazon Prime
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
Year
All time
2018
2017
2016
2015
2014
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Apr
2018
17
Phantom Thread
2017
×
★★★★
Edit this entry
06
In the Name of the Father
1993
×
★★★
Edit this entry
06
The Making of Fanny and Alexander
1986
×
★★★½
Edit this entry
01
Giuseppe Makes a Movie
2014
×
★★
Edit this entry
01
Isle of Dogs
2018
×
★★★★
Edit this entry
Mar
2018
23
Inside Out
2015
×
★★½
Edit this entry
21
Farts of Darkness: The Making of 'Terror Firmer'
2001
×
★★★½
Edit this entry
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
2017
×
★★
Edit this entry
12
Solaris
1972
×
★★★
Edit this entry
09
The Shape of Water
2017
×
★½
Edit this entry
08
The Work
2017
×
★★★★
Edit this entry
Feb
2018
25
Call Me by Your Name
2017
×
★★★½
Edit this entry
17
LA 92
2017
×
★★★★
Edit this entry
Jan
2018
27
Solsidan
2017
×
★★★
Edit this entry
22
The Road Movie
2016
×
★★½
Edit this entry
16
Citizen Schein
2017
×
★★★
Edit this entry
Dec
2017
30
Twisted
2016
×
★★★½
Edit this entry
29
Star Wars: The Last Jedi
2017
×
★★★½
Edit this entry
26
Star Wars: The Force Awakens
2015
×
★★★½
Read prior review
Edit this entry
14
Heat
1995
×
★★★★
Edit this entry
11
Skin, Skin
1966
×
★½
Edit this entry
07
Spielberg
2017
×
★★★
Edit this entry
05
Blade Runner 2049
2017
×
★★★★
Read prior review
Edit this entry
02
The Killing of a Sacred Deer
2017
×
★★★½
Edit this entry
Nov
2017
22
Boyhood
2014
×
★★★½
Edit this entry
19
Prisoners
2013
×
★★★½
Edit this entry
17
The Florida Project
2017
×
★★★½
Edit this entry
16
Jackie
2016
×
★★★½
Edit this entry
16
Ice Mother
2017
×
★★★
Edit this entry
12
Ava
2017
×
★★★½
Edit this entry
08
Beast
2017
×
★★★
Edit this entry
06
Ingen tid för kärlek
2017
×
★★★
Edit this entry
04
The Staircase
2005
×
★★★★
Edit this entry
Oct
2017
29
Napoleon Dynamite
2004
×
★★★
Edit this entry
28
Blade Runner 2049
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
26
Escape from Alcatraz
1979
×
★★★
Edit this entry
24
Funny People
2009
×
★★★½
Edit this entry
22
Blade Runner
1982
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
19
War for the Planet of the Apes
2017
×
★★½
Edit this entry
11
The Dark Knight
2008
×
★★★★
Edit this entry
04
The Guitar Mongoloid
2004
×
★★★★
Edit this entry
03
Dirty Dancing
1987
×
★★½
Edit this entry
Sep
2017
27
It
2017
×
★★★
Edit this entry
22
The Simple-Minded Murderer
1982
×
★★★★
Edit this entry
17
Wonder Woman
2017
×
★½
Edit this entry
06
The Square
2017
×
★★★½
Edit this entry
04
Kong: Skull Island
2017
×
★½
Edit this entry
Aug
2017
26
Full Tilt Boogie
1997
×
★★½
Edit this entry
13
Catch Me If You Can
2002
×
★★½
Edit this entry
13
Casino
1995
×
★★★½
Edit this entry
Newer
Older
1
2
3
…
7