RSS feed for CJ

CJ has logged 15 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thief

Thief

1981
×
★★½
Edit this entry  
18
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
Rififi

Rififi

1955
×
★★★
Edit this entry  
16
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry