Sort by

CJ has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Long Way Home: Making 'The Martian'

The Long Way Home: Making 'The Martian'

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
24
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
23
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
16
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stray

Stray

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★
Edit this entry  
17
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Edit this entry  
31
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Child

The Child

1977
×
★★½
Edit this entry  
19
The Yard

The Yard

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★
Edit this entry  
23
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry