Sort by

CJ has logged 85 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
Capturing Avatar

Capturing Avatar

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Into the Deep: The Submarine Murder Case

Into the Deep: The Submarine Murder Case

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Movie

American Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
French Sex Lessons

French Sex Lessons

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
Bruiser

Bruiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★½
Edit this entry  
30
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Feed

Feed

2022
×
Edit this entry  
23
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★½
Edit this entry  
02
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
A Touch of Genie

A Touch of Genie

1974
×
★½
Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Butterfly

Butterfly

1975
×
★★
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lacemaker

The Lacemaker

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Loving Couples

Loving Couples

1964
×
★★★½
Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Jönsson Gang in Mallorca

The Jönsson Gang in Mallorca

1989
×
★★
Edit this entry  
24
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Uninvited

Uninvited

1988
×
★½
Edit this entry  
01
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Reunion

The Reunion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Jönsson Gang Turns Up Again

The Jönsson Gang Turns Up Again

1986
×
★★
Edit this entry  
21
Re-Enter the New York Ninja

Re-Enter the New York Ninja

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry