Sort by

CJ has logged 95 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Edit this entry  
31
Snowballs

Snowballs

2011
×
★½
Edit this entry  
31
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
A Very Gerry X-Mas!

A Very Gerry X-Mas!

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ticks

Ticks

1993
×
★★
Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Carter

The Carter

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Edit this entry  
09
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Galatea

Galatea

2023
×
Edit this entry  
12
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Edit this entry  
11
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Innocence

Innocence

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★
Edit this entry  
12
The King

The King

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★½
Edit this entry  
05
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Edit this entry  
22
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Growing Up with I Spit on Your Grave

Growing Up with I Spit on Your Grave

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Score

Score

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
The Stream

The Stream

×
Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Edit this entry  
14
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry