RSS feed for CJ

CJ has logged 20 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ingen tid för kärlek

Ingen tid för kärlek

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Edit this entry  
06
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Ties That Bind

The Ties That Bind

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry