Sort by

CJ has logged 61 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Jönsson Gang Turns Up Again

The Jönsson Gang Turns Up Again

1986
×
★★
Edit this entry  
15
The Jönsson Gang & Dynamite Harry

The Jönsson Gang & Dynamite Harry

1982
×
★★
Edit this entry  
03
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★
Edit this entry  
27
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★
Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★
Edit this entry  
27
Blood Hook

Blood Hook

1986
×
★★
Edit this entry  
10
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★
Edit this entry  
02
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Pleasure of Love

The Pleasure of Love

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Jag är Klimpen, motherfucker!

Jag är Klimpen, motherfucker!

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★
Edit this entry  
09
Girls Lost

Girls Lost

2015
×
★★
Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★
Edit this entry  
25
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★
Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★
Edit this entry  
10
There Was No CD

There Was No CD

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★
Edit this entry  
14
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★
Edit this entry  
27
In Order Not to Be Here

In Order Not to Be Here

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Mating

Mating

2019
×
★★
Edit this entry  
02
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Giuseppe Makes a Movie

Giuseppe Makes a Movie

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Hollywood's Greatest Trick

Hollywood's Greatest Trick

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Rakka

Rakka

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Burrowing

Burrowing

2009
×
★★
Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Edit this entry  
28
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Flogsta Heaven

Flogsta Heaven

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Pride

Pride

2014
×
★★
Edit this entry  
04
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★
Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Edit this entry