Sort by

CJ has logged 166 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Beware of the Jönsson Gang

Beware of the Jönsson Gang

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mole

The Mole

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Spring

Spring

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★
Edit this entry  
01
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Attack of the Murder Hornets

Attack of the Murder Hornets

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Forensickness

Forensickness

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The American

The American

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Edit this entry  
27
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
16
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry