Sort by

ChandraKanth❄ has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shivaji Surathkal: The Case of Ranagiri Rahasya

Shivaji Surathkal: The Case of Ranagiri Rahasya

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anveshana

Anveshana

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Basic

Basic

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pareeksha

Pareeksha

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Treatment

The Treatment

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Collection

The Collection

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tagaru

Tagaru

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry