• Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Plan B

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Together Together

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Fractured

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • White Lie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★

  • Rim of the World

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★