Sort by

clare ! has logged 24 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
16
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
15
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
Edit this entry  
06
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry