• No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Resistance

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • On the Record

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Time

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • The Turning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½