• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★½

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • Cosmopolis

  • Bel Ami

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Eat Pray Love

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★

  • Atonement

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Hannibal Rising

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★★