• Fire Island

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Windfall

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • Benediction

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

  • Madeleine Collins

    ★★★

  • The Hand of God

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • France

    ★★

  • Memoria

    ★½

  • Titane

    ★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Seance

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Charli XCX: Alone Together

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★★

  • Firebird

    ★★

  • Dreams on Fire

    ★★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Moxie