Sort by
  • Champions

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Falling for Christmas

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Nope

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Elvis

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Hating Game

    ★★★½

  • West Side Story

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • After We Fell

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • A Teacher

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Out

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★