claire has logged 67 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read prior review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Read the review Edit this entry  
24
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Out

Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anastasia

Anastasia

1997
×
Read prior review Edit this entry  
09
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read prior review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry