Sort by

Katrina has logged 39 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fences

Fences

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antz

Antz

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Second Chances

Second Chances

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry