• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • LFG

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Sister of the Groom

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • 2 Hearts

    ½

  • Nocturne

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • After We Collided

  • Normal People Confessions

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • I Still Believe

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • 365 Days

    ★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Let It Snow

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Harriet

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • Saving Zoë

    ★½

  • Strange but True

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

  • Little

    ★★★★★

  • Kill Me Twice

    ★★★

  • Unplanned

    ½

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★