RSS feed for Christine
  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Sol Levante

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Model Citizen

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Unbreakable

    ★★

  • Dead Kids

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • The Kingmaker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Just a Stranger

  • It Chapter Two

    ★★½

  • POZ Kids

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★★½

  • Where We Belong

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★